Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze začátku by ses měl soustředit na suroviny. Klikni na přehled vesnice a vyber jedno surovinové pole (dřevo, hlína, železo a obilí).

Později budeš moci stavět více pokročilé budovy, které budou uvedeny na prázdné stavební ploše ve tvé vesnici.

Přehled vesnice

Základem tvé vesnice jsou suroviny, ty potřebuješ zkrátka ke všemu. V Travianu jsou tyto suroviny Dřevo, Hlína, Železo a Obilí, které by jsi měl nejvíce a často vylepšovat, protože tím víc jde populace nahoru a tím více a rychleji můžeš stavět jiné budovy.

Suroviny se produkují v surovinových polích zobrazených v přehledu vesnice, každá vesnice má 18 surovinových polí. První vesnice mají vždy 4 Dřevorubce, 4 Hliněné doly, 4 Železné doly a 6 Obilných polí, ale jiné vesnice kolem tvé můžou mít jiné rozvržení.

Na začátku nejsou surovinová pole rozšířena (úroveň 0 z 10 pro normální vesnice). Úroveň 0 surovinového pole produkuje jen 2 jednotky suroviny za hodinu. Když budeš mít dost surovin ve skladišti, můžeš rozšířit svá surovinová pole kliknutím na ně. Objeví se něco takového:

Potřebné suroviny pro rozšíření na úroveň 1:

Přímo pod tímhle je odkaz, kterým můžeš nařídit rozšíření pole.

Hlavní funkce těžebních materiálů

Hlína - Hlíněný Důl: Hlavní funkce u vytěžené hlíny, je spíše na pevnost základů Budov nebo Palisády. Samozřejmě čím více hlíny, tím lepší jsou vaše základy. Těžko si někdo z hlíny bude stavět sněhuláka nebo jí bude konzumovat.

Železo - Železný Důl: Hlavní uplatnění železného dolu čili vytěženého železa je poměrně jasné. Vytěžené železo se uplatní hlavně pro tvorbu a velkou silovou vylepšenost pro zbraně.Čím více železa je, tím mají vojáci mnohem silnější zbraně.Samozřejmě, že železo se uplatní i na "tvorbu" Budov, ale to jen z mála, ikdyž pro potřebu stavění budovy se nejvíc spotřebá železo, tak stále je nutnost pro zbraně. Tak jako u hlíny i u železa platí, že logicky asi nikdo nebude konzumovat železo ( kterého by jste se asi moc nenajedli ) nebo asi nebudete železo jen tak nosit v kapse pro štěstí.

 

Dřevo - Dřevorubec: Hlavní funkce Dřevorubce čili dřeva si myslím, že je taky poměrně jasné.Tak jako železo se uplatní hlavně na Budovy ale i na výzkumy vojáků, kdy při pozdějším zkoumání některých vojsk nebo např. osadníku nebo náčelníků je dřevo skoro jako největší spotřebitel na prvním místě a to hlavně u Osadníků a Náčelníka.Vychází z toho tedy logicky, že i na budovy z vyšším lvl. to nebude peříčko.U budov spíš ale čekejte velkou spotřebu přibližně až nad 10 lvl.Ikdyž se to někdy nezdá je to tak.Dřevo jako jiné také nebudete konzumovat a tak vše až na jídlo je snad u dřeva vše jasné.

Obilí - Obilné pole: Hlavní funkce obilí je poněkud jasná.Obilí hlavně vyživuje jednotky jak Římanů, tak Galů a Germánů a vlastně celou vaší Vesnici. Obilí jasně přerčilo hlínu i železo, protože obilí schováte do kapsy, obilí lze zkonzumovat a dokonce si i z něho něco můžete postavit. Čím více obilí težíš, tím lepší je výživa a vojáci a obyvatelé ti víc zamakají než kdyby si obilí neměl nebo si ho měl tak akorát pro tvoji rodinku. Rozšiřování můžeš zastavit kliknutím na červené X (Zruš) v přehledu vesnice, ale přijdeš o některé suroviny!

Centrum vesnice

V centru vesnice vidíš stavební plochy. Na každé ploše může být jen jedna budova. Normálně můžeš použít stavební plochu pro jakoukoliv budovu kromě shromaždište a zdi.

Všechny budovy kromě úkrytu, skladiště a sýpky můžeš ve vesnici postavit jen jednou. Tyto tři výjimky, můžeš ve vesnici postavit kolikrát chceš, ihned jak některou z nich rozšíříš na poslední úroveň.

Budovy jsou politické, ekonomické nebo vojenské. U většiny budov budeš muset splnit požadavky před tím, než ji budeš moci postavit. Požadavky pro postavení některé budovy můžeš vidět na stránce budov nebo stromu budov.

Buď opatrný s červeným X. (Zruš), po odvolání příkazu k postavení budovy nedostaneš všechny suroviny zpět!

 

Grafický balík

Centrum vesnice si také můžeš vylepšit tzv. Prasečím Travianem.
Chcete-li, aby se vám vaše centrum vesnice animovalo, kde uvidíte vaše pracovníky jak vám budují vaší poctivou vesnici?je to velmi jednoduchá věc.Stačí, když kliknete na statistiku, vaše jméno, grafický balík a do volného pole vložili tento kód:

http://prometheus.kraja.cz/travian/travianpig/

kliknete na Aktivovat a vaše "Gif" vesnice bude funkční.

Pokud se vám prasečí travian zalíbil, můžete si třeba na Fóru zlepšit váš podpis touhle ikonou.

Pro stáhnutí kódu na ikonu prasečího travianu stačí kliknout na zobrazovaný obrázek, kde se dostanete přímo na domovskou stránku "Prasete".

Strom budov

Úplné a přehledné schéma všech budov a jejich požadavků. Klikni pro zvětšení.

 

 
ID budovy (gids)
gid Budova   gid Budova   gid Budova
1 Dřevorubec   15 Hlavní budova   29 Velké kasárny
2 Hliněný důl   16 Shromaždiště   30 Velké stáje
3 Železný důl   17 Tržiště   31 Městská zeď
4 Obilné pole   18 Ambasáda   32 Zemní hráz
5 Pila   19 Kasárny   33 Palisáda
6 Cihelna   20 Stáje   34 Kameník
7 Slévárny   21 Dílna   35 Pivovar
8 Mlýn   22 Akademie   36 Pasti
9 Pekař   23 Úkryt   37 Hrdinský dvůr
10 Skladiště   24 Radnice   38 Velké skladiště
11 Sýpka   25 Rezidence   39 Velká sýpka
12 Kovář   26 Palác   40 Div světa
13 Zbrojnice   27 Pokladnice   41  
14 Turnajové hřiště   28 Obchodní kancelář   42